• Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Minister Edukacji Narodowej przedłużył do 24 maja b.r. czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Nauczyciele wspomagając rozwój dzieci i uczniów realizują zdalne nauczanie kontaktując się z Państwem oraz z dziećmi i uczniami poprzez platformy edukacyjne oraz dziennik LIBRUS.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się poprzez LIBRUS, pocztę elektroniczną lub telefonicznie.

Z poważaniem,

Anna Hesse-Gawęda

• Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Minister Edukacji Narodowej do 10 kwietnia b.r. czasowo ograniczył funkcjonowanie jednostek systemu oświaty.

Nauczyciele wspomagając rozwój uczniów realizują zdalne nauczanie kontaktując się z Państwem oraz z uczniami poprzez dziennik LIBRUS.

Dokumenty dotyczące rekrutacji do szkoły lub przedszkola można wrzucać do skrzynki na listy znajdującej się w przedsionku na ścianie po prawej stronie od wejścia głównego lub przesyłać w formie scanu lub zdjęcia na adres email:  sp137krakow@poczta.onet.pl

Z poważaniem,

Anna Hesse-Gawęda

• Konkurs plastyczny - ROZSTRZYGNIĘTY!

• Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny pt.: "Szukamy Zimy" organizowany przez Pana Jerzego Sarnę został rozstrzygnięty.

I miejsce - Filip Bentkowski

II miejsce - Paweł Słoma

Wyróżnienie - Wiktor Lasoń

Wyróżnienie - Szymon Okoń

Wyróżnienie - Przemek Jopek

GRATULUJEMY!!!

• Podziękowania Małopolskiego Kuratora Oświaty

Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice,
            Droga Młodzieży i Kochane Dzieci

Składam serdeczne podziękowanie za piękną patriotyczną postawę i niezwykle liczny udział dzieci i młodzieży w oficjalnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca 2020 roku w Krakowie.

W uroczystościach, które rozpoczęła Msza Święta w Katedrze Wawelskiej, wzięły udział licznie reprezentowane szkoły wraz z pocztami sztandarowymi, całe klasy mundurowe, dzieci przedszkolne ze swoimi wychowawczyniami, całe społeczności szkół wraz z rodzicami i małymi dziećmi. Przybyliście Państwo i Wy Droga Młodzieży z najdalszych zakątków Małopolski – spod Tatr, z Orawy, z Nowosądecczyzny – nie bacząc na trud podróży, ani długie wyczerpujące uroczystości – złożyliście naszym Żołnierzom Wyklętym najpiękniejszy dar – dar siebie, swojego zaangażowania i pamięci, godnego uczestnictwa w przemarszu z Wawelu ulicami Krakowa do Parku im. dr. Henryka Jordana, gdzie wspólnie złożyliśmy hołd naszym Bohaterom. Niech w sercach nas wszystkich brzmi nadal „Cześć i Chwała Bohaterom”.

Dziękuję nie tylko w imieniu własnym – szczególnie chcę podkreślić i złożyć podziękowania od obecnych wczoraj z nami żyjących Żołnierzy Niezłomnych. Byłam świadkiem Ich ogromnego wzruszenia i słów wdzięczności kierowanych do młodych Polaków, słów prośby o kontynuowanie Ich dzieła w duchu tych samych nieprzemijających wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna.

Dziękuję także za niezwykle liczny udział młodzieży w Koncercie Patriotycznym pt. „Bohaterom Cześć i Chwała”, który miał miejsce w przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Hali PTG „Sokół” przy ulicy Piłsudskiego zebrało się ponad pięciuset uczniów wraz z towarzyszącymi im nauczycielami. W Koncercie Norberta „Smoły” Smolińskiego wzięli też udział Żołnierze Wyklęci – Koncert stał się okazją wielu rozmów naszych Niezłomnych z młodzieżą o historii II wojny światowej i walkach podziemia niepodległościowego z narzuconą władzą komunistyczną.

Raz jeszcze dziękuję za piękną patriotyczną postawę i świadczenie swoją obecnością o przywiązaniu do naszej Ojczyzny, jej historii i Bohaterów Narodowych.

Barbara Nowak
            Małopolski Kurator Oświaty

Szczególne podziękowania dla szkół:

Szkoła Podstawowa Nr 137 w Krakowie

• Lekcja historii...

• Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom

obecnym podczas uroczystości upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych.

• Wehikuł czasu na lekcji muzyki

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 i 5 pod czujnym okiem Pani Joanny Konior  przeniosły się na kontynent afrykański, gdzie w rytm utworu "Bele mama", prezentowali afrykańskie tańce i własnoręcznie wykonane grzechotki.

• Klasa 1, 2, i 3 na wycieczce w KOPALNI SOLI!!!

• Wspólnie z klasą I i III byliśmy na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce. Przeszliśmy wyjątkową trasą „Od kopacza do górnika”. Pod ziemię zjechaliśmy nowoczesną windą na głębokość 135 m. Mieliśmy ciekawe zadania do wykonania, np. gaszenie ognia, rąbanie solnej ściany kilofem. Pani Przewodnik interesująco opowiadała o pracy górników. Zdobyliśmy ciekawe informacje.

Uczniowie klasy II

• Moda na czytanie!

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła  w ramach narodowego

Funduszu Rozwoju Czytelnictwa

otrzymała nowe książki do biblioteki.

W związku z tym uroczyście ogłaszamy, że zapanowała moda na czytanie.

Czytamy wszędzie, bo czytanie uskrzydla!!!

• Legenda o Bazyliszku w klasie IV :)

• W bardzo humorystyczny i pomysłowy sposób uczniowie klasy IV, pod czujnym okiem Pani Doroty Siwek, przygotowali na podstawie legendy o Bazyliszku przedsatwienie teatralne

BRAWO ZA TWÓRCZOŚĆ!!!