• Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

• W dniu Bożego Narodzenia, składamy najlepsze życzenia

by ta gwiazdka pierwsza na niebie, zabłysnęła właśnie dla Ciebie

i przyniosła szczęście i zdrowie

całej Rodzinie i Tobie

życzą:

Dyrekcja, Nauczyciele,

Pracownicy Administracji i Obsługi

• WSPANIAŁY TALENT!!! WIKTOR I DOMINIK SZLACHTA!!!

• W naszej szkole uczą się wspaniali Uczniowie.

Wiktor i Dominik Szlachta
            to bracia i przyjaciele, którzy od najmłodszych lat ćwiczą po kilka godzin dziennie grę
            na instrumentach perkusyjnych.

Wspaniały koncert w ich wykonaniu mogliśmy wysłuchać podczas Jasełek organizowanych w naszej szkole.

Trzymamy kciuki za dalszy, niesamowicie interesujący rozwój kariery muzycznej!!!

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU na najpiękniejszą KOLĘDĘ!!!

• GRATULUJEMY!

Dzieciom z oddziału przedszkolnego "Mali Odkrywcy" oraz uczniom z klasy VII
            za zajęcie 1 miejsca w kategorii Zespoły w Szkolnym Konkursie Kolęd!

GRATULUJEMY !

Natalce Bochaniak
            za zajęcie 1 miejsca w kategorii Soliści w Szkolnym Konkursie Kolęd!

• Konkurs Kolęd!

W dniu 9 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs kolęd, który wprowadził nas
            w magiczny czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

• Szkolny konkurs na najpiękniejszą, klasową Szopkę Ekologiczną!!!

• W tym roku tytuł konkursu na szopkę brzmiał: "Ekologiczna Szopka Bożonarodzeniowa". Dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I - VIII, pod opieką nauczycieli, wykonywali na lekcjach szopki z wykorzystaniem różnych materiałów poddawanych recyklingowi. Kreatywność uczniów sprawiła, że powstały piękne szopki, które można oglądać na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu.

Ewa Kłusek

• SUKCES KLASY 5!!!

• Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 5 zajęli
            w 77. konkursie Szopek Krakowskich!

GRATULUJEMY!!!

• Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best!

• W dniu 13 grudnia w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie akcji czytelniczej "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", w którym uczestniczyli uczniowie klas I - III oraz starsze przedszkolaki. Śpiewaliśmy piosenkę, rozwiązywaliśmy zagadki, recytowaliśmy wiersz o książce. Niektórzy z nas mogli się pochwalić pięknym czytaniem. Spotkanie przeplataliśmy wspólnym okrzykiem: "Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best!". Na zakończenie dostaliśmy zakładki do książek i słodycze. Każda klasa otrzymała od Pani Dyrektor maskotkę - Słodziaka. Było super!

Uczniowie klasy I, II i III

• I Młodzieżowe Dni Wolontariatu

• W dniu 6 grudnia 2019 r. trzech uczniów z klasy ósmej i dwóch z klasy siódmej wzięło udział w finale I Młodzieżowych Dni Wolontariatu. Mogli oni zaobserwować między innymi Debatę Oksfordzką na temat: „Wolontariat: altruizm czy egoizm?”, a także stand – up Mariusza Kałamagi.
            To wydarzenie odbyło się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Uczestnicy imprezy byli bardzo zadowoleni z udziału w wydarzeniu.

Jakub Kos, kl. VIII

• KONKURS KOLĘD W NASZEJ SZKOLE!!!

• W dniu 16 grudnia 2019 roku

Regulamin konkursu kolęd

I. Cel konkursu

1. Celem konkursu jest:

- podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd;

-. poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych;

- wytworzenie świątecznej atmosfery;

2.Hasłem konkursu jest „ Bóg się rodzi..”

II. Organizator

Szkoła Podstawowa nr137 im. Prof. Wiktora Zina z oddziałami przedszkolnymi w Krakowie

III. Uczestnicy

W konkursie mogą brać udział soliści lub zespoły klasowe w następujących grupach wiekowych

- dzieci i uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I – III

- uczniowie z klas IV – VIII

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do konkursu, w terminie do 13.12 .2019r .

Zgłoszenie dokonuje wychowawca klasy przesyłając formularz zgłoszeniowy swojej klasy oraz ewentualnych solistów lub zespoły na adres mailowy asiac5@tlen.pl.

Przebieg konkursu

1. Każda klasa od I-VIII Przygotowuje obowiązkowo po jednej kolędzie. Dodatkowo istnieje możliwość wytypowania z każdej klasy zespołu lub solistów do prezentacji kolędy.

2. Uczestnicy wykonują po 1 kolędzie (pastorałce).

3. Wykonawców oceniać będzie komisja konkursowa biorąc pod uwagę:

- wybór odpowiedniej kolędy, pastorałki - czystość i poprawność wykonania

- ogólne wrażenie artystyczne

4. Dopuszcza się akompaniament lub podkład muzyczny (bez wokalu) przygotowany na nośniku USB przez uczestnika konkursu i dostarczony bezpośrednio przed prezentacja utworu osobie obsługującej aparaturę nagłaśniającą.

5. Dopuszczalny jest śpiew a’capella.

6. Konkurs odbędzie się dnia 16 .12. 2019r godz. 9.50 w Szkole Podstawowej nr 137 im. Prof. Wiktora Zina z oddziałami przedszkolnymi w Krakowie.

7. Przewiduje się nagrody za pierwsze miejsce w każdej grupie wiekowej. Komisja może przyznać wyróżnienia. 8. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie konkursu .

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: Joanna Konior

• Klasa 2 na spotkaniu z Mikołajem!

• W dniu 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. W Klubie Kultury Przewóz oglądnęliśmy przedstawienie.
            Święty Mikołaj rozdawał prezenty . To był bardzo słodki dzień.

Uczniowie klasy II

• Międzyszkolny Konkurs Piosenki pt. "Śpiewać każdy może".

• W poniedziałek 25 listopada uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki pt. "Śpiewać każdy może". Wykonaliśmy trzy piosenki pt.: "Jesienny bal", "Listki tańczą" i "Szedł listopad". Zaprezentowaliśmy się jak najlepiej potrafiliśmy. Mieliśmy też okazję podziwiać występy rówieśników z innych szkół.

To była ciekawa przygoda!

Uczniowie klasy I, II i III

• Tylko firma ABM wie, gdzie spotkać Świętego Mikołaja!!!

• 6 grudnia 2019 roku na wiele lat zapadnie w naszej pamięci!!!

Dziękujemy firmie ABM za nawiązanie kontaktu z Mikołajem i przywiezienie Go do naszej Szkoły,

a Mikołajowi dziękujemy za piękny prezent, który będzie wszystkim dzieciom umilał czas podczas przerw śródlekcyjnych :)