• UWAGA!!!

• OPŁATY ZA POBYT

• W godzinach od 8:00 do 13:00 pobyt w przedszkolu jest darmowy.

Każda pozostała rozpoczęta godzina to koszt 1,30 zł

UCHWAŁA NR CXIII/3053/23 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 28 czerwca 2023 r.

Opłatę za przedszkole dokonujemy na

nr konta Szkoły Podstawowej nr 137

z oddziałami przedszkolnymi im. prof. Wiktora Zina w Krakowie

numer konta dochodowego:

• OPŁATY ZA POSIŁEK

• CATERING firma Baby Food

Stawka żywieniowa

PRZEDSZKOLE:

śniadanie 3,50 zł,

II śniadanie: 1,50 zł

obiad dwa dania+kompot – 10 zł

podwieczorek – 2 zł (całość 17 zł)

W celu rozpoczęcia zamawiania posiłków, należy zarejestrować się w systemie STARTEDU tel. 22 382 50 50

PRZEDSZKOLE:   https://startedu.pl/Rejestracja/SP_137_ODDZIAL_PRZEDSZKOLNY

• Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci od 3 roku życia.

Mamy grupę dzieci młodszych-Krasnoludki (3-latki)

oraz  grupę dzieci starszych-Mali Odkrywcy  (4-latki), Tropiciele (5-latki)

i Bystrzaki (6-latki).

W naszym przedszkolu:

• zapewniamy fachową opiekę pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną;
      • programy wychowania przedszkolnego realizowane są z wykorzystaniem innowacyjnych metod takich jak: metoda wprowadzania w świat pisma Ireny Majchrzak oraz prof. Bogdanowicz, rytmika Carla Orffa, pedagogika zabawy Klanza, matematyczne zabawy według prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej;
      • sale są odpowiednio wyposażone do potrzeb dzieci, z bezpośrednim dostępem do łazienki;
      • sala najmłodszych dzieci jest odseparowana od reszty szkoły (osobne wejście), aby zapewnić bezpieczeństwo i spokój w czasie popołudniowej drzemki dla chętnych;
      • oferujemy zajęcia dodatkowe, takie jak: rytmika, 4 x w tygodniu język angielski, gimnastyka korekcyjna, warsztaty muzyczne, ceramiczne i teatralne oraz wiele różnorodnych wycieczek;
      • kultywujemy tradycje lokalne i patriotyczne np. Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, wielkanocne zwyczaje, akademie okolicznościowe, kiermasze;
      • posiadamy możliwość skorzystania z posiłków przygotowanych przez firmę cateringową Baby Food.
        • „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć,co robić i kim być, nauczyłem się w przedszkolu."

• Przedszkole pracuje od godziny 7:00 do 17.00
          Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8.00, a kończą o 13.00.

• KRASNOLUDKI 3-latki :)

11:30-12:00 Tańce

9:00-9:30 Rytmika

Kółko "Gimnastyka dla Smyka"

7:00-8:00

Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań zgodnie z potrzebami dzieci, gry stolikowe przy niewielkim udziale nauczyciela. gry dydaktyczne, prace porządkowe, zabawy ruchowe i integracyjne.

8:00-8:15

Przygotowanie do śniadania. Czynności samoobsługowe, nauka etapów mycia rąk. Ćwiczenia samodzielności.

8:15 ŚNIADANIE

9:00-9:30

Zabawy według zainteresowań. Wkraczanie w świat ludzi dorosłych poprzez zabawy w kącikach tematycznych.

9:30-10:00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zgodnie z tematyką programową, zabawy ruchowe i twórcze.

10:00-11:00

Ćwiczenia i zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela, zabawy dydaktyczne, ćwiczenia oddechowe, czynności samoobsługowe.

11:30-13:00

Praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulująco – kompensującym i  wychowawczym, udział dzieci w samodzielnym przygotowaniu pomocy dydaktycznych do zabaw i zajęć. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela. Czynności samoobsługowe przed wyjściem (nauka ubierania się, wiązania butów, zapinanie guzików, suwaków), pobyt na świeżym powietrzu – zabawy z dominacją aktywności ruchowej, spacery, wycieczki.

Przygotowanie do posiłku. Czynności samoobsługowe w łazience, nauka etapów mycia rąk. Doskonalenie tych czynności. Ćwiczenia samodzielności.

13:00 OBIAD

Prawidłowe posługiwanie się sztućcami: łyżką i widelcem. Nauka kulturalnego spożywania posiłków.

13:50-14:00

14:00-15:00

Odpoczynek: słuchanie muzyki relaksacyjnej, leżakowanie dla dzieci potrzebujących snu, bajkoterapia.

Przygotowanie do posiłku. Czynności samoobsługowe w WC i łazience, nauka etapów mycia rąk. Doskonalenie tych czynności. Ćwiczenia samodzielności.

15:30-17:00

Swobodna aktywność dzieci według ich pomysłów i zainteresowań. Ćwiczenia utrwalające wiadomości, praca indywidualna, kompensacyjno-korekcyjna zabawy integracyjne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, plastyczno–techniczne, tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu, zajęcia o charakterze wychowawczym, prace porządkowe.

• MALI ODKRYWCY 4-latki :)

10:10-10:40 Tańce

11:30-12:00 Rytmika

Kółko " Origami dla Przedszkolaków"

8:00 - 8:15

8:15 ŚNIADANIE

11:30-13:00

13:00 OBIAD

Nauka prawidłowego posługiwanie się łyżką i widelcem oraz doskonalenie techniki kulturalnego spożywania posiłków.

13:50-14:00

14:00-15:05

15:30-17:00

• TROPICIELE 5-latki :)

11:00-11:30 Tańce

9:00-9:30 Rytmika

Kółko "Muzykolandia"

8:10 ŚNIADANIE

9:00-9:30

Zabawy według zainteresowań. Wkraczanie w świat ludzi dorosłuch poprzez zabawy w kącikach tematycznych.

11:00-13:30

13:30 OBIAD