• Od 1 sierpnia 2020 r. na terenie oddziału przedszkolnego obowiązują nowe procedury bezpiecznego pobytu dziecka zawarte w ANEKSIE

• PROCEDURA BEZPIECZNEGO POBYTU DZIECKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

• „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć,co robić i kim być, nauczyłem się w przedszkolu."

• Przedszkole pracuje od godziny 6:30 do 17.00
          Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8.00 a kończą o 13.00.

• Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci od 3 roku życia. Mamy grupę dzieci młodszych - Krasnoludki (3 i 4 latki) oraz  grupę dzieci starszych - Mali Odkrywcy  (4 i 5 latki) i Tropiciele (5 i 6 latki).

W naszym przedszkolu:

• zapewniamy fachową opiekę pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną;
      • programy wychowania przedszkolnego realizowane są z wykorzystaniem innowacyjnych metod takich jak: metoda wprowadzania w świat pisma Ireny Majchrzak oraz prof. Bogdanowicz, rytmika Carla Orffa, pedagogika zabawy Klanza, matematyczne zabawy według prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej;
      • sale są odpowiednio wyposażone do potrzeb dzieci, z bezpośrednim dostępem do łazienki;
      • sala najmłodszych dzieci jest odseparowana od reszty szkoły (osobne wejście), aby zapewnić bezpieczeństwo i spokój w czasie popołudniowej drzemki dla chętnych;
      • oferujemy zajęcia dodatkowe, takie jak: rytmika, 4 x w tygodniu język angielski, gimnastyka korekcyjna, warsztaty muzyczne, ceramiczne i teatralne oraz wiele różnorodnych wycieczek;
      • kultywujemy tradycje lokalne i patriotyczne np. Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, wielkanocne zwyczaje, akademie okolicznościowe, kiermasze;
      • posiadamy możliwość skorzystania z posiłków przygotowanych przez firmę cateringową Baby Food.
      • KRASNOLUDKI 3-4 latki :)

8:30-9:00 Język angielski

10:30-11:00 Język angielski

11:30-12:00 Rytmika

8:30-9:00 Język angielski

9:30-10:00 Język angielski

Kółko " Dookoła świata"- warsztaty podróżnicze dla najmłodszych

6:30-8:00

Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań zgodnie z potrzebami dzieci, gry stolikowe przy niewielkim udziale nauczyciela. gry dydaktyczne, prace porządkowe, zabawy ruchowe i integracyjne.

8:00-8:30

Przygotowanie do śniadania. Czynności samoobsługowe, nauka etapów mycia rąk. Ćwiczenia samodzielności.

9:00-9:30

Zabawy według zainteresowań. Wkraczanie w świat ludzi dorosłych poprzez zabawy w kącikach tematycznych.

9:30-10:00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zgodnie z tematyką programową, zabawy ruchowe i twórcze.

10:00-11:30

Ćwiczenia i zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela, zabawy dydaktyczne, ćwiczenia oddechowe, czynności samoobsługowe.

11:30 DRUGIE ŚNIADANIE

12:00-13:00

Praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulująco – kompensującym i  wychowawczym, udział dzieci w samodzielnym przygotowaniu pomocy dydaktycznych do zabaw i zajęć. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela. Czynności samoobsługowe przed wyjściem (nauka ubierania się, wiązania butów, zapinanie guzików, suwaków), pobyt na świeżym powietrzu – zabawy z dominacją aktywności ruchowej, spacery, wycieczki.

Przygotowanie do posiłku. Czynności samoobsługowe w łazience, nauka etapów mycia rąk. Doskonalenie tych czynności. Ćwiczenia samodzielności.

13:00 OBIAD

Prawidłowe posługiwanie się sztućcami: łyżką i widelcem. Nauka kulturalnego spożywania posiłków.

13:30-14:00

14:00-15:15

Odpoczynek: słuchanie muzyki relaksacyjnej, leżakowanie dla dzieci potrzebujących snu, bajkoterapia.

Przygotowanie do posiłku. Czynności samoobsługowe w WC i łazience, nauka etapów mycia rąk. Doskonalenie tych czynności. Ćwiczenia samodzielności.

15:15 PODWIECZOREK

15:30-17:00

Swobodna aktywność dzieci według ich pomysłów i zainteresowań. Ćwiczenia utrwalające wiadomości, praca indywidualna, kompensacyjno-korekcyjna zabawy integracyjne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, plastyczno–techniczne, tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu, zajęcia o charakterze wychowawczym, prace porządkowe.

• MALI ODKRYWCY 4-5 latki :)

12:30-13:00 Język angielski

12:30-13:00 Język angielski

9:30-10:00 Język angielski

11:30-12:00 Rytmika

10:00-10:30 Język angielski

Kółko " Kuchcikowo"- warsztaty kulinarne

6:30-8:00

8:00 - 8:30

10:00-11:00

11:00 DRUGIE ŚNIADANIE

11:30-13:30

13:30 OBIAD

Nauka prawidłowego posługiwanie się łyżką i widelcem oraz doskonalenie techniki kulturalnego spożywania posiłków.

14:00-14:30

14:30-15:15

15:15 PODWIECZOREK

15:30-17:00

• TROPICIELE 5-6 latki :)

8.00-8:30 Język angielski

12:30-13:00 Religia

12:30-13:00 Religia

10:30-11:00 Rytmika

Kółko " Razem badamy, naukę odkrywamy"- warsztaty badawcze

7:00-8:00

9:00-9:30

Zabawy według zainteresowań. Wkraczanie w świat ludzi dorosłuch poprzez zabawy w kącikach tematycznych.

10:00-11:00

11:00 DRUGIE ŚNIADANIE

11:00-13:30

13:30 OBIAD